Jak vybrat kuchyň

Kuchyně je přirozeným srdcem domácnosti, místem, kde trávíme poměrně dost času, realizujeme své kuchařské ambice, rodina se schází u prostřeného stolu... Při plánování nové kuchyně se proto určitě vyplatí nepodcenit výběr materiálu, ze kterého bude vyrobena, tak abychom se v ní i po letech cítili příjemně. 

Každý materiál má svá specifika, výhody a nevýhody. Dominantní část kuchyňského nábytku – dvířka, mohou být vyrobena z lamina, foliované MDF, z masívu a dýhy, další možností jsou dvířka lakovaná a stále oblíbenější variantou pak dvířka z akrylu. 

Asi nejznámějším materiálem na výrobu dvířek kuchyní je, vedle masivu, lamino. Jeho výhodou je cena, nenáročná údržba, široká nabídka dekorů. Nevýhodou může být u některých dekorů poněkud laciný vzhled, to se však netýká dvířek vyrobených z lesklého lamina. Výhodou dvířek z foliované MDF je větší odolnost vůči vodě. V případě použití lesklé folie je navíc dosaženo exkluzivnějšího vzhledu, ve výsledku se podobá laku, ovšem za nižší cenu. Nevýhodou je menší mechanická odolnost a rozdílný dekor korpusu nábytku a dvířek. Lakovaná dvířka jsou dostupná v široké škále barev, v matném i lesklém provedení působí opravdu luxusně. Výhodou je, že dvířka i korpus se dají sladit ve stejné barvě. Nevýhodami jsou náchylnost na poškrábání, delší dodací lhůta a především vyšší cena. Klasikou jsou dvířka z masívu a dýhy. Přírodní materiál působí příjemným, „teplým“ dojmem, na výrobu dvířek a korpusu lze použít stejný materiál. Nevýhodou je delší dodací lhůta, barevná nestálost, náchylnost na mechanické poškození, malá odolnost vůči vodě a poměrně náročná údržba.

Stále častější volbou při výběru nové kuchyně se stává akryl. Důvody jsou zřejmé – výhody tohoto materiálu jasně převažují nad nevýhodami.  Nepřehlédnutelnou předností je luxusní vzhled akrylových dvířek, možnost dosáhnout extra vysokého lesku za cenu jen o něco málo vyšší než u foliovaných dvířek. Akryl je stále považován za zajímavou, „neokoukanou“ novinku, škála barevných odstínů, ve kterých je tento materiál dostupný, se rozšiřuje o další trendy barvy, takže není problém kuchyňský nábytek přizpůsobit ladění celého interiéru. Při výběru unibarvy je výsledkem atraktivní 3-D efekt. Lákadlem je také snadná, nenáročná údržba. A nevýhody? Snad jen náchylnost na poškrábání.


Na rostoucí popularitu praktického akrylu zareagovala značka KUCHYNĚ gorenje rozšířením sortimentu o kuchyně NOLA či modely s integrovaným úchytem jako NELLA, SORRAYA či MAXIMA vyrobené právě z tohoto žádaného materiálu. Zákazníkům je nyní navíc nabízí za velmi výhodné ceny.  Výhodou je, že KUCHYNĚ gorenje se zaměřují nejen na kuchyňský nábytek, ale také na vybavení kuchyní včetně designových řad spotřebičůnavržených ikonami světového designu, jako je například Karim Rashid, Ora-ito nebo Philippe Starck. Na jednom místě, ve studiích KUCHYNĚ gorenjerozmístěných ve velkých městech po celé České republice, je tak možné snadno a rychle získat kompletní, do detailu promyšlené řešení přizpůsobené parametrům kuchyně i individuálním představám.  Základní návrh kuchyně, připravený zkušenými profesionály ve studiích KUCHYNĚ gorenje za pomoci nejmodernějšího kreslicího programu CARAT, je vždy zdarma. Dalším bonusem jsou výhodné programy prodloužené záruky. Stačí si jen vybrat tu pravou kuchyni a spolehnout se na Gorenje!

KUCHYNĚ gorenje. Kuchyně a spotřebiče jedné značky. DOKONALÉ SPOJENÍ.